„Vše pro les, zahradu, dílnu a volný čas ...“
+420 777 653 724   info@hobbytech.cz

Vybíráme řetězovou pilu

Několik praktických rad pro optimální výběr řetězové pily

Aby byl výběr řetězové pily snadnější, rozdělili jsme je do tří skupin.

Profesionální řetězové pily pro profesionální používání
Tyto pily jsou vyrobeny pro denní používání a jsou určeny pro uživatele, kteří vyžadují to nejlepší. Optimalizované pro určité úkony a podnebí. Vyberte z široké nabídky pil: od malých, po skutečně velké, podle toho, na jak velké stromy bude používána

Univerzální pily pro pravidelné používání
Tyto pily jsou určeny pro pravidelné používání v různých situacích. Ve většině případů mají stejné základní technické rysy jako profesionální pily. Avšak charakter motoru není přizpůsobený pro zcela stejný rozsah a univerzální pily mohou mít o něco nižší výkon, než je tomu u pil profesionálních.

Řetězové pily pro hobby používání
Pily určené pro ty, kteří ji používají relativně málo a dávají přednost snadnému používání před extrémním výkonem. Tyto pily mají charakteristické technické rysy, které jsou jinak běžné u profesionálních pil.

Co byste měli mít na paměti při výběru řetězové pily:
• Bezpečnost. Používáním správné techniky při vaší práci, je vaše práce mnohem bezpečnější a snadnější. Vyžádejte si u vašeho autorizovaného prodejce Husqvarna brožuru Práce s motorovou řetězovou pilou. Při práci používejte schválený bezpečnostní oděv Položte si nejprve otázku, zda budete pilu používat profesionálně nebo pro osobní potřebu. To by mělo stanovit jaký typ a velikost pily byste měli zvolit.
• Hmotnost a velikost motoru. Mějte na paměti, že se lehká pila snadněji ovládá, pokud nemáte tolik zkušeností. Ale nevybírejte pilu s příliš slabým motorem: více výkonu znamená rychleji práci dokončit, i když „jenom“ řežete dříví!
• Rozměry a tvrdost dřeva. Vyberte délku vodící lišty podle průměru kulatiny. Čím silnější je motor, tím delší vodící lištu můžete použít.
• Ergonomická konstrukce. Nízká hladina vibrací v rukojeti, úzké, dobře vyvážené tělo pily a vysoko položené těžiště jsou vítanými prvky, i když pilu používáte pouze část dne. Dobrá ergonomie je stejně tak důležitá, jako nízká hmotnost!
• Bezpečnostní prvky. Efektivní ochrana proti zpětnému vrhu je požadována ve většině zemí, ale jak je snadné vyměnit zachycovač řetězu, který se ulomil?
• Pracujete v zimě? S vybavením pro zimu, například s vyhřívanou rukojetí, je práce efektivnější a pohodlnější.
• Lze pilu snadno udržovat a provádět servis? Snadný přístup ke vzduchovému filtru a zapalovací svíčce a k napínání řetězu ze strany šetří čas a námahu.
• Servis. Pravidelný servis poskytnutý profesionálem. Vaše pila ocení pravidelný servis provedený kvalifikovaným profesionálem. Váš autorizovaný servisní prodejce vám může poskytnout doplňující rady a tipy při nákupu řetězové pily.